Для підтримки доменного імені, потрібно делегувати домен на DNS хостинг на 2-х різних серверах. Ця вимога виникла у зв'язку з необхідністю підвищення надійності всій системі. У випадку, якщо відмова одного сервера, замість нього до роботи підключається інший. Важлива умова – дані серверів повинні мати різні IP-адреси. У деяких доменних зонах ці адреси повинні знаходитись у різних підмережах (клас С). Цю умову можна виконати з допомогою одного сервера, але гарантувати надійність у разі складно. Найкращий варіант, коли імена серверів, які використовуються таким хостингом, знаходяться на різних фізичних серверах, які територіально віддалені один від одного. Це сприяє підвищенню надійності системи. Одночасно збільшується ймовірність того, що ваш домен буде в постійному доступі для користувачів.
Хостинг DNS використовують у розподілених системах, які здатні у відповідь на запит серверного пристрою та комп'ютера, що містить доменне ім'я, повідомити IP-адресу або будь-яку іншу корисну інформацію. Важливий інструмент під час роботи з web-проектами – можливість міняти DNS домену. Однак необхідно бути обережним при введенні даних, оскільки невірно вказані DNS здатні вивести з робочого стану сайт на тривалий час. Це відбувається через те, що вступ DNS, а також його зміна здійснюються не миттєво, а через певний час. Змінити хостинг можна на панелі керування за допомогою доменного імені або через провайдера. Безпосередньо заміну роблять за 24-72 години.
Сервер доменних імен або DNS видає інформацію комп'ютерам, як шукати один одного в мережі Internet. Вбиваючи в браузер певну адресу, ваш провайдер здійснює його перевірку через сервер для того, щоб адресувати запит. Цей хостинг має такий механізм роботи через те, що доменне ім'я не завжди може мати однакову адресу. Кожен сервер має свою IP-адресу. При зміні провайдера ви отримуєте новий IP, «переїжджаючи» на інший сервер. При цьому сервер доменів збереже всі згадки про ваше ім'я та адресу сервера, куди потрібно надсилати запити.
© 2007-2023